WSZYSTKO O BOMImię i Nazwisko : Park Bom / 박봄
Data Urodzenia : 24.03.1984 
Pozycja w zespole : Główny Wokal
Wytwórnia: YG Entertainment,

Znak zodiaku: Baran

Grupa krwi: AB
Wzrost: 164cm (5 stóp)
Waga: 43 kg
Specjalności: śpiew, taniec, fortepian, flet, wiolonczela
Języki: koreański, angielski.
Ulubiony kolor: zielony, różowy, czerwony
Zwierzęta: Yeoreum, Choco i Dancho
Ulubione akcesoria: Krótkie sukienki, make-up, jedzenie.W skrócie:

Park Bom jest koreańską piosenkarką. Uczęszczała do szkoły w Stanach Zjednoczonych.  . Swoją kariere rozpoczeła w 2006 roku z Big Bang , Lexy. Wystąpiła w teledysku Lee Hyori "Anystar" oraz nagrała własną wersje tej piosenki. W 2008 wystąpiła w M/V Kim Ji Eun "Tell Me Once More" . Od 2009 należy do zespołu 2NE1 jej pozycja w zespole to główny wokal .Nagrała  dwa solowe single "You And I" i "Don't Cry" . "You And I" odniosło wielki sukces w Korei zajmując pierwsze miejsce na liście "Gaon Chart", i odebrała nagrodę w kategorii "Best Digital Single" na gali  Mnet Asian Music Awards w 2010.

Krok Po Kroku:

Wcześniejsze życie:


Park Bom urodziła się w Seoul'u . Gdy miała 6 lat wyjechała z Korei do Stanów Zjednoczonych. Uczęszczała tam do szkoły Gould Academy w Bethel , ME oraz Lesley University na kierunku psychologii .W szkole średniej zakochała się w muzyce Maria Carey . Zaczeła słuchać ją bez przerwy nawet w czasie lunchu. Od tamtej pory chciała rozpocząć karierę ale jej rodzice nie wyrazili na to zgody. Jednakże z pomocą ciotki została przeniesiona do Berklee College of Music aby kontynuować karierę muzyczną.


2005-2008 Początki Kariery:


Park Bom zgłosiła się na audycje YGE ale była odrzucana kilka razy. Po trzech latach została ostatecznie przyjęta i od razu stała się stażystką gdzie nauczyła się Japońskiego i Mandaryńskiego . Zadebiutowała w dwóch singlach z trzech Big Bang "We Belong Together" i "Forever With You". Zaśpiewała z Lexy i Red Roc w piosence "Baby Boy" i "Along My Way". Zagrała w teledysku "Anystar" oraz nagrała własną wersje tej piosenki wraz z G-Dragonem i Gummy. W 2008 wystąpiła w teledysku Kim Ji Eun "Tell Me Once More".

2009 - 20..

YG Entertainment miało zamiar stworzyć żeńską wersję Big Bang . Dziewczyny zadebiutowały w 2009 roku z piosenką "Fire". Wytwórnia zdecydowała że to najwyższy czas na debiut, grupa trenowała przez trzy lata. A piosenki na płycie zostaną wyprodukowane przez lidera 1TYM Teddy'ego Park'a i G-Dragona z Big Bang.Na początku grupa miała się nazywać "21" ale okazało się że już inny zespół jest zarejestrowany pod tą nazwą. Więc została nazwa "2NE1" gdzie "NE" oznacza "New Evolution".Bom została umieszczona w zespole jako główny wokalista obok CL, Dary i Minzy. Grupa współpracowała z kolegami z Big Bang nad piosenką "Lollipop" , kawałek odniósł natychmiastowy sukces , ale debiutancka płyta 2NE1 była znakiem zapytania a wszyscy zastanawiali się czy grupa mogła przetrwać na własną rękę. 2NE1 zadebiutowało 17 Maja 2009 roku w SBS The Music Trend wykonując piosenkę "Fire". Wraz z wydaniem debiutanckiego mini-albumu zespół rozpoczął promocje swojego tytułowego utworu "I Don't Care". Ich mini album zajął 3 miejsce na liście "Najlepiej sprzedających się albumów 2009 roku" z ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy. Po krótkiej przerwie zespół wydał pojedynczy singiel  "Follow Me" któy miał pierwsze miejsce 13 lutego. Ten singiel okazał się niespodzianką dla Tajskich fanów. W tym samym roku 2NE1 powrócił ze swoim pierwszym pełnometrażowym albumem studyjnym "To Anyone" który został wydany 9 wrzesnia 2010 roku. Album reprezentowały trzy single "Clap Your Hands" , "Go Away" i "Can't Nobody". W wyniku promocji kolejna piosenka czyli "It Hurts" została wydana 31 pazdziernika na Halloween. Płyta odniosła ogromny sukces sprzedał się w ponad 150 000 egzemplarzach. W 2012 grupa wyruszyła w trasę koncertową New Evolution ,która zawitała do Ameryki i Azji. 2NE1 podjęło współpracę z Will.I.Am nagrywając z Nim kawałki na nowy album. 


Działanie Indywidualne:

W sierpniu po promocji " I Don't Care" 2NE1 podjął tymczasową przerwę. Każdy członek nagrał solowy singiel. Pojedyńczy singiel Park Bom " You And I" miało najlepsze wyniki od wszystkich członkiń i zabrało pierwsze miejsce na wykresie Gaon Chart w listopadzie. Bom odebrała również nagrodę na azjatyckich nagrodach muzycznych Mnet Asian Music Awards 2010. Pod koniec roku 2010 Park Bom zaśpiewała razem z T.O.P i G-Dragonem w utworze "Oh Yeah" który zadebiutował na drugim miejscu listy Gaon Chart . Brała udział również w japońskiej wersji tej piosenki która również zadebiutowała na miejscu drugim w wykresie Gaon Chart.W 2011 roku YGE ogłosiło że Bom wyda kolejny singiel solowy któy wyda przed promocją 2 mini albumu 2NE1. Singiel nosił nazwę "Don' Cry" i został wydany w dniu 21 kwietnia 2011 roku. "Don't Cry" zdobyło mnustwo pierwszych miejsc na wykresach w Korei Połódniowej. Na Challenge Seohae Ahn Highway Song Festival 2011 , G-Dragon współpracował z Park Myung Soo tworząc duet o nazwie BB, Bom znalazła się w ich piosence "Having an Affair". Piosenka "zabiła wszystkich" na listach przebojów w Korei.Filmografia:


Filmy:

2009: Girlfriends (Korean걸프렌즈) (cameo)

Telewizja:

2011: 2NE1 TV Season 3 (Mnet)
2010: 2NE1 TV Season 2 (Mnet)
2009: Style (Korean: 스타일, SBS) (cameo)
2009: 2NE1 TV (Mnet)
2014: Roommate (SBS)1 komentarz:

^__^