INFORMACJEImię i Nazwisko : Park Bom / 박봄
Data Urodzenia : 24.03.1984 
Wytwórnia: D Nation


Wczesne życie

Park Bom urodziła się 24 marca 1984 roku w Seulu, w Korei Południowej. Jej starszą siostrą jest Park Go-eun, która jest wiolonczelistką. Gdy była w szóstej klasie, Bom opuściła Koreę, aby studiować w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła Gould Academy w Bethel i zapisała się na Uniwersytet Lesley w Cambridge specjalizując się w psychologii. Jako licealistka zainteresowała się muzyką zainspirowana Mariah Carey, którą opisuje jako jedną z jej największych muzycznych wpływów. Bom przeniosła się do Berklee College of Music.

2006–2017: 2NE1


Następnie wróciła do Korei, aby rozpocząć karierę muzyczną. W 2006 roku wystąpiła w dwóch najwcześniejszych singlach Big Bangu"We Belong Together" i "Forever With U". Park współpracowała również z Lexy w "Baby Boy" i Red Roc w "Along My Way" i pojawiła się również w serii promocyjnych teledysków do Samsung Anycall pt. "Anystar", wraz z Lee Hyori, G-Dragon, Gummy.
W 2009 roku dołączyła do girlsbandu 2NE1. W sierpniu 2009 roku, po zakończeniu promocji debiutanckiego singla "I Don't Care", członkinie 2NE1 zrobiły sobie przerwę, aby skupić się na solowych karierach. Bom wydała swój pierwszy solowy singel "You and I". Pod koniec 2010 roku Bom pojawiła się na singlu "Oh Yeah" GD & TOP, występując zarówno w wersji koreańskiej i japońskiej utworu, jak i również w japońskim teledysku. 21 kwietnia 2011 r. Wydała drugi solowy singiel "Don't Cry". . W tym samym roku Bom wystąpiła w utworze "Having an Affair" w wykonaniu G-Dragon i komika Park Myeong-su w duetowym projekcie GG w programie Infinite Challenge.
W 2013 roku Bom utworzyła duet z  Lee Hi. W tym samym roku, Bom zaśpiewała również w japońskiej wersji singla "Black" G-Dragon.
W 2014 roku Bom dołączyła do obsady Roommate, reality show stacji SBS, lecz wkrótce wycofała się z programu w wyniku incydentu związanego z narkotykami. W tym samym roku publicznie ogłoszono, że Park Bom była przedmiotem śledztwa w sprawie przemytu narkotyków (82 tabletki zawierające amfetaminę) za pośrednictwem poczty międzynarodowej 12 października 2010 roku. Tabletki wysłane przez członków rodziny zamieszkałej w USA do Bom w Korei Południowej pod adres swojej babci zostały zatrzymane w porcie lotniczym Incheon International Airport. Bom została objęta dochodzeniem, ale nigdy nie została oskarżona. W oświadczeniu wydanym przez YG Entertainment założyciel i dyrektor generalny Yang Hyun-suk wypowiedział się przeciwko zarzutom preferencyjnego traktowania. Wyjaśnił, że lek (Adderall) jest nielegalny w Korei Południowej, ale legalny w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie Bom nie była w stanie podróżować do Stanów Zjednoczonych z powodu napiętego harmonogramu 2NE1. Bom skontaktowała się ze swoim amerykańskim lekarzem, aby uzupełnić lek. Wyjaśnił ponadto, że Bom poszukiwała opieki lekarskiej od południowokoreańskich lekarzy i że również przeszła terapię, ale okazała się nie tak skuteczna jak jej leczenie w USA. W 2010 roku, w czasie śledztwa, dostarczyła prokuratorowi jej dokumentację medyczną ze Stanów Zjednoczonych. Szpital potwierdził jej rozpoznanie oraz plan leczenia.
Jej kolejny występ miał miejsce w grudniu 2015 roku, z 2NE1 podczas Mnet Asian Music Awards 2015.
W dniu 25 listopada 2016 r. YG Entertainment ogłosiło rozpad grupy, a także nie przedłużenie kontraktu z Bom, sugerując jej odejście z wytwórni.
Bom wzięła jednak udział w finałowym singlu 2NE1 "Goodbye", wydanym 21 stycznia 2017 roku.
26 kwietnia 2018 roku przeprowadzono wywiad z Bom odnośnie incydentu z 2010 roku, powiedziała w nim że jest chora od czasów liceum na ADD. Która to choroba jest słabo znana w Korei, i nie ma na nią odpowiedniego leku.

2018 - teraz: Kariera solowa


20 lipca 2018 roku Park Bom podpisała umowę z nowo utworzoną wytwórnią D-Nation Entertainment. Planowano, że w listopadzie wyda swój debiutancki mini-album składający się z pięciu do sześciu utworów. Jednak 2 października 2018 r. Poinformowano, że mini-album zostanie wydany około stycznia 2019 r. Następnego dnia doniesiono, że pojawi się po raz pierwszy na małym ekranie w ciągu czterech lat za pośrednictwem YG Future Strategy Office, w którym zagra z nią były kolega z wytwórni Seungri. Park Bom pojawiła się w trzecim odcinku serialu „Music Business”, który miał premierę 5 października 2018 r. W serwisie Netflix. Singiel „Spring” został ogłoszony 15 lutego 2019 r. Jako główny singiel z jej debiutanckiego mini-albumu o tej samej nazwie, który ukazał się 13 marca 2019 r. Wraz z premierą teledysku. Singiel został wyprodukowany przez Brave Brothers i został opisany jako „piosenka R&B o średnim tempie”. Album szybko zyskał uznanie wśród fanów.


1 komentarz:

^__^